****Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek spustila možnosť úhrady poplatku za vedenie údajov v registri , členského poplatku a poplatku za hodnotenie sústavného vzdelávania cez platobnú bránu priamo v konte sestry/pôrodnej asistentky na portal.sksapa.sk.*****viac TU*****
2014-03-25_093228
Preklad webstránky
Konferencie BB RKSaPA
OŠETROVATEĽSTVO A ZDRAVIE XII. FYZIOTERAPIA A ZDRAVIE Trenčín, 29. apríl 2020 viac TU ********* 3.Bojnický ošetrovateľský kongres Hotel pod Zámkom Bojnice 21.5.2020 viac TU
Konferencie FNsP FDR BB
Ortopedická a Algeziologická klinika SZU FNsP FDR v Banskej Bystrici 30.1.2020 program ***************** Plán na rok 2020 viac TU.
Overenie poistenca
udzs

Archive for jún, 2019

Štrajkujúce sestry, čo je s vami?

Rok 2015 bol pre slovenské ošetrovateľstvo turbulentný. Po schválení zákona upravujúceho mzdy zdravotníkov spustili v novembri sestry a pôrodné asistentky akciu hromadných výpovedí. Dlhodobo nespokojné s riešením svojich požiadaviek sa snažili za pomoci odborových organizácií vyjednať lepšie podmienky pre výkon svojej profesie. Výpovede padli vo viacerých nemocniciach. Napokon však neskončilo všetko podľa očakávaní. Vplyvom rôznych okolností došlo následne u niektorých k stiahnutiu výpovedí. Najhorší scenár si zamestnávatelia pripravili pre sestry a PA, ktoré odmietli vziať späť do zamestnania.
0000

Úloha sestry pri polysomnografickom vyšetrení pacienta

Poruchy spánku a ich diagnostika sú predmetom spánkovej medicíny. Úloha sestry je pri realizácii vyšetrenia najmä z pohľadu funkčného zabezpečenia priebehu celonočného snímania a hodnotenia spánku u dospelých a detí nezastupiteľná. Sestra pri celom procese polysomnogrqflckého vyšetrenia dodržiava postup podľa metodického odporúčania hlavného odborníka Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky (MZ SR). Dôraz sa kladie na prípravu pacienta a jeho pokožky, aplikáciu snímačov a elektród, ako aj kontrolu pacienta počas celej doby trvania vyšetrenia a sledovanie jeho priebehu.
012

Strácame čas, ktorý ide proti zdravotníkom i pacientom

O šetrovateľstvo zahŕňa autonómnu a spolupracujúcu starostlivosť o jednotlivcov všetkých vekových kategórií, rodiny, skupiny a komunity vo všetkých prostrediach. Zahŕňa podporu zdravia, prevenciu chorôb. Účelom novely zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve je aj umožnenie nahrádzať sestru praktickou sestrou na pediatrických ambulanciách.
17

Sestry zo Srbska na Slovensko pracovať neprídu, radšej pôjdu ďalej na Západ

Na príchod sestier zo Srbska by sme sa radšej spoliehať nemali. Aspoň čo sa týka špecialistiek v anestéziológii a intenzívnej medicíne (AIM). Podľa Ljiljany Zerzevskej z Udruženja anestetičara Srbje pri migrácii za prácou uprednostnia pred Slovenskom napríklad Nemecko, Holandsko alebo Veľkú Britániu. Dôvodom takéhoto rozhodnutia budú pracovné podmienky, mzdové ohodnotenie, vnímanie povolania a benefity ktoré im Slovenská republika určite nebude môcť ponúknuť na takej úrovni ako západné krajiny Európy.
viac TU

Pôžičky na štúdium ošetrovateľstva: liek na nedostatok sestier

Vekovým zložením zdravotných sestier sme sa už zaoberali a poukázali sme na starnúci trend v tomto povolaní. Pokiaľ chceme omladiť tento zdravotnícky personál, musíme v prvom rade motivovať mladých ľudí vo výbere tohto povolania a spomaliť, resp. zastaviť odliv ošetrovateľov do zahraničia. Ako motivácia počas štúdia môže poslúžiť istá forma štátnej pôžičky. Keďže náklady na štúdium sa môžu vyšplhať aj na sumu 4 000 eur ročne (viď tabuľku nižšie).
viac TU

jún 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« máj   júl »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
eHEALTH
ehealt
NCZI.sk
narod
2017-06-21_073515
2018-02-12_220850
Návštevníci