Please specify the group
SK SaPA BA
logo_sksapa
ministerstvo
2014-03-25_093228
Hodnotenie SV
všetko čo budete a môžete potrebovať hodnotenie pri hodnotení sústavného vzdelávania / kliknite na obrázok a viac TU
Vzdelávanie e-learning
emedius *************** akademia
Kalkulačka

Lieky a liečivá
adc
Laboratórní testy
labtest
zakony pre
Právny info – portál
company_logo

Archive for február 12th, 2018

Zajac radí liberálom: Vráťte sa k mojej reforme zdravotníctva

Exminister zdravotníctva hovorí, že liberálom dal svoje najlepšie rozumy. Sulíkovi liberáli neraz kritizujú kroky súčasného ministra zdravotníctva Tomáša Druckera, ktorý je nominantom sociálnych demokratov. O pár týždňov by sa chceli postaviť pred kamery a verejnosti predstaviť vlastnú víziu fungovania tohto rezortu.
viac TU

Prieskum: Ambulantné pohotovosti nechcú

Väčšina regionálnych nemocníc nemá záujem od júla prevádzkovať lekársku pohotovostnú službu. Vyjadrili sa tak v prieskume Asociácie nemocníc Slovenska. Ak tieto plány zrealizujú, hrozí, že od leta vypadne zhruba polovica pohotovostných ambulancií, ktoré sídlia v nemocniciach. Či ich nahradia súkromníci, to v tejto chvíli nie je isté. Hrozí však, že pacient bude za ošetrením cestovať do iného mesta alebo na najbližší urgentný príjem, kde musí počítať s poplatkom 10 eur. Zmeny v pohotovostiach priniesla novela zákona o zdravotnej starostlivosti. Tá od júla necháva lekársku službu prvej pomoci na dobrovoľnej báze, zatiaľ ju musia lekári vykonávať povinne. Vzhľadom na nedostatok všeobecných lekárov a slabú úhradu za túto službu sa menšie nemocnice rozhodli vycúvať.
viac TU

Zmeny v zdravotníctve: Tehotné ženy nezaplatia na urgente, pokuty ohľadne eZdravia sa zjemnia

Tehotné ženy budú na urgente v nemocnici oslobodené od poplatku. Znamená to, že ak ho navštívia aj z dôvodu “planého poplachu”, nezaplatia za ošetrenie desať eur. Takúto zmenu schválili v utorok poslanci v pléne cez pozmeňujúci návrh k zákonu o radiačnej ochrane. Platiť by mala od polovice marca tohto roka.
viac TU

Revolúcia v liečbe rakoviny: Nová vakcína, ktorá dokáže zabiť nádor a všetky zhubné bunky v tele!

Vedci zo Stanfordskej univerzity plánujú vyskúšať novú formu liečby rakoviny, na ktorú chcú použiť vakcínu podporujúcu imunitný systém. Ich doterajší laboratórny výskum vykazuje pozoruhodné výsledky a pravdepodobne bude všetko aplikované aj na ľudí. So svojimi úspechmi sa podelili s čitateľmi Science Translational Medicine.
viac TU

MZ opäť ruší stanice rýchlej lekárskej pomoci, tvrdí, že pacienti to nepocítia

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR začalo rušiť od začiatku tohto roka stanice rýchlej lekárskej pomoci (RLP). Znamená to, že v niektorých oblastiach už za pacientmi nebudú chodiť sanitky s lekármi, ale iba so zdravotníckymi záchranármi (RZP).
viac TU

Konferencie BB RKSaPA
****
Konferencie FNsP FDR BB
Január 31.01.2019 Centrálny laboratórny komplex FNsP FDR BB Oddelenie lekárskej genetiky FNsP FDR BB
eHEALTH
ehealt
NCZI.sk
narod
2017-06-21_073515
Preklad webstránky
2018-02-12_220850
fnsp
Overenie poistenca
udzs
február 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« jan   mar »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Fakulta ZSZU BB
szu ba
hartman
Návštevníci
****Niekoho milovať znamená predovšetkým prijať ho takého aký je... Každý človek sa stáva krajším, keď má radosť.****Walter Trobisch