Please specify the group
SK SaPA BA
logo_sksapa
ministerstvo
2014-03-25_093228
Hodnotenie SV
všetko čo budete a môžete potrebovať hodnotenie pri hodnotení sústavného vzdelávania / kliknite na obrázok a viac TU
Vzdelávanie e-learning
emedius *************** akademia
Kalkulačka

Lieky a liečivá
adc
Laboratórní testy
labtest
zakony pre
Právny info – portál
company_logo

Archive for január 16th, 2018

Poznejte nejnovější „zdravotní“ trend: Surová voda vás spolehlivě zbaví vašich…

Podle deníku The New York Times na Západním pobřeží USA – především v prosperujících oblastech jako Silicon Valley či San Francisco – rychle sílí nové hnutí „surové vody“.
Z dostupných informací plyne, že pod tímto názvem se ukrývá nefiltrovaná, nesterilizovaná… pramenitá vodu, jejíž 11litrové balení se prodává za směšných 37 dolarů, tedy zhruba 800 korun. Nu, nekupte to – vždyť filtrování odstraňuje užitečné minerály, do vody z veřejných vodovodů jsou potají přidávány různé nebezpečné látky atd.
viac TU

Sloboda

Staromódne obmedzenia treba prekonať! Máme predsa absolútnu slobodu. K slobode však patrí aj zodpovednosť a schopnosť správne ju používať.
Medzi dnešnými mladými ľuďmi sa sloboda väčšinou charakterizuje takto: „Sloboda znamená robiť si čo chcem, chodiť s kýmkoľvek chcem. Začína to tým, že sa vyberieme s kamarátmi napríklad do kina. Ale to veľmi skoro prestane byť zaujímavé. Potom nasledujú večierky, kde sa po spoločnej zábave partia rozíde po dvojiciach do rozličných izieb. Aj to je veľmi skoro nudné. Potom začne víno chutiť lepšie ako pivo a neskôr chutí ešte lepšie tvrdý alkohol. Ale ešte stále niečo chýba. Potom si začnete niečo s nejakým dievčaťom, vyspíte sa spolu, zakrátko vás však už nudí a nájdete si druhú. Ale ešte stále niečo chýba. Samozrejme, môžete začať viac piť. Nájsť si viac dievčat. Skúsiť to s cigaretami alebo drogami. Ale veľmi skoro sa aj to stáva nudné a nezaujímavé. Máme veľa slobody na to, aby sme jedli, ale stratili sme chuť! Sloboda je veľmi vzácny dar. Jej zneužitie prináša bolestivé dôsledky. Nezabudnite, že všetky huby sú jedlé, ale niektoré len raz.
Sloboda je schodisko s tisíc schodmi. Výťahom sa však ísť nedá.
Georg Christoph Lichtenberg

Münchausenův syndrom v zastoupení: když matka předstírá, že jsou děti nemocné

Vzácná a nepochopitelná je psychická nemoc, která postihuje ve valné většině ženy. Přestože působí jako pečující a milující matky, ve skutečnosti své dítě týrají a využívají k tomu dokonce i zdravotnický personál.
viac TU

Už bylo načase! Homeopatika budou v USA pod přísnějším dohledem

Není žádným tajemstvím, že homeopatika prostě nefungují, resp. v některých případech fungují, avšak nikoliv díky tomu, co uvádějí jejich zastánci. Bohužel, tuto skutečnost lze určitým lidem vysvětlit asi tak lehce, jako pravověrnému placatozemci to, že Země je kulatá.
viac TU

Desatero rad, jak vyhrát nad chřipkou

Chřipka je jedno z nejčastějších infekčních onemocnění, na něž každoročně v ČR onemocní statisíce obyvatel. Chřipka patří také k vysoce nakažlivým virovým onemocněním. Vyskytuje se celosvětově a ročně zasáhne přibližně 10–15 % populace. Typicky probíhá v epidemiích, ke kterým většinou dochází v chladném období roku.
viac TU

Konferencie BB RKSaPA
****
Konferencie FNsP FDR BB
Január 31.01.2019 Centrálny laboratórny komplex FNsP FDR BB Oddelenie lekárskej genetiky FNsP FDR BB
eHEALTH
ehealt
NCZI.sk
narod
2017-06-21_073515
Preklad webstránky
2018-02-12_220850
fnsp
Overenie poistenca
udzs
január 2018
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec   feb »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Fakulta ZSZU BB
szu ba
hartman
Návštevníci
****Niekoho milovať znamená predovšetkým prijať ho takého aký je... Každý človek sa stáva krajším, keď má radosť.****Walter Trobisch